Що таке фоніо і чим корисна ця крупа

У переліку суперфудів з'явився ще один: крупа фоніо вважається найдавнішим культивованим злаком у Західній Африці. Цей продукт харчування найбільш поширений у гірських районах Малі, Нігерії, Гвінеї та Сенегалу. Іноді фоніо називають ще й "голодним рисом", інформує Ukr.Media.

Для деяких африканських народів крупа грала особливу роль: так, у Сенегалі, Малі і Того її традиційно вживали у їжу члени королівської родини і вожді, а також готували на весілля і хрещення у якості однієї з головних страв. До переваг фоніо належить ще й той факт, що посушливі умови і небагатий на добрива ґрунт — це саме те, що потрібно.

Втім, незважаючи на таку багату культурну спадщину, про фоніо знають не усі. Це один із забутих або "втрачених" злаків, але останнім часом ця тенденція змінюється на краще. У Африці фоніо — одна з пріоритетних культур, а завдяки її поживним властивостям до неї проявляється дедалі більша цікавість у всьому світі.

Склад фоніо

Основна перевага цієї крупи — низька калорійність і висока поживна цінність. У фоніо міститься багато клітковини і заліза, вітамінів групи В, у тому числі й тіаміну, ніацину і рибофлавіну. Ці вітаміни необхідні для зростання, розвитку і функціонування клітин. При цьому, деякі дослідження стверджують, що саме у фоніо відзначається найвищий вміст кальцію з усіх інших злаків. Завдяки таким поживним властивостям крупа — відмінний варіант для тих, хто не вживає молочні продукти у їжу, для веганів і людей з непереносимістю лактози.

Білковий склад фоніо можна порівняти з рисом, але при цьому крупа являє собою ще й відмінне джерело рослинних амінокислот. Якщо ви не їсте достатню кількість продуктів тваринного походження, то за допомогою стародавньої африканської крупи можна заповнити ці прогалини. Йдеться про амінокислоти цестеїн і метіонін.

Чому фоніо допоможе схуднути

Фоніо являє собою цільнозерновий продукт, ефективний з точки зору схуднення і здоров'я кишківника. У очищених зерен зародки і оболонки видаляються під час обробки, а цільні зерна містять усі три частини: оболонку, ендосперм і зародок. Крім того, у складі крупи немає глютену. Вживання фоніо у їжу є абсолютно безпечним для людей, які чутливі до глютену.

Низький глікемічний індекс — головний плюс крупи. Назва "голодний рис" анітрохи не пов'язана з почуттям голоду. Уся річ у тім, що під час приготування фоніо збільшується вдвічі, як і рис.

Який смак у фоніо

Ця крупа є універсальною. У готовому вигляді вона володіє дивовижною здатністю вбирати аромати інших продуктів, з якими разом була приготована. Власне фоніо має легкий горіховий смак. У Африці цю крупу традиційно готують так само, як і кус-кус. Як і інші злаки, фоніо можна подрібнити і використовувати у якості борошна у випічці. Крім цього, крупа виявиться цікавим доповненням до салатів і супів.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *