Рекомендації по зберіганню різних видів цибулі

Цибуля — один з найпопулярніших продуктів на кухні, після солі і цукру, зрозуміло. Вона часто додається в найрізноманітніші страви, а кимось навіть використовується в якості лікарського засобу, інформує Ukr.Media.

Нерідко у людей виникають проблеми з правильним зберіганням цибулі: вона починає швидко гнити, ставати м'якою і проростати. Щоб цього не сталося, дотримуйтесь кількох рекомендацій по зберіганню.

Ціла цибуля (в шкірці)

Ідеальні умови для зберігання цибулі в шкірці (будь-якої: від жовтої до білої) — темне, сухе місце з хорошою вентиляцією і температурою повітря від 7 до 12 градусів за Цельсієм. Це може бути підвал, гараж або комора. Цибулю не варто залишати в целофановому пакеті, бо її необхідна достатня кількість повітря. Також її не можна надовго залишати в холодильнику або, навпаки, в дуже теплому місці (наприклад, поруч з плитою або батареєю). Цілі цибулини добре зберігаються протягом декількох місяців. Однак все залежить від того, наскільки свіжою була цибуля, коли ви її купили.

Очищена цибуля

Очищена цибуля зберігається набагато менше, ніж її побратим в шкірці (приблизно тиждень або два). Її необхідно залишати в герметично закритому контейнері в холодильнику, або в морозилці (в пакеті з застібкою), якщо вона ще не скоро вам знадобиться. Уникайте зберігання очищеної цибулі поруч з фруктами або іншими продуктами, які легко вбирають запах. Інакше всі вони будуть виділяти аромат цибулі.

Нарізана цибуля

Також, як і очищену, нарізану цибулю потрібно зберігати в холодильнику в герметичному контейнері. Оскільки подрібнення цибулі сприяє збільшенню кількості вологи, яка може спровокувати прискорене розмноження бактерій, по можливості краще знайти контейнер з дренажними отворами: вони допоможуть позбутися від зайвої вологості. У такому вигляді цибуля буде зберігатися приблизно тиждень і допоможе вам полегшити і прискорити приготування багатьох страв.

Приготовлена цибуля

Ще одна цибуля, яка жити не може без контейнера і температури, яку підтримує холодильник. Зберігати приготовлену цибулю занадто довго не рекомендується. Вона не зіпсується протягом 3-5 днів, але втратить весь свій пікантний смак. Особливо це стосується смаженої цибулі. Тому краще не зберігайте приготовлену цибулю довше декількох годин.

Зелена цибуля

Зелена цибуля теж непогано зберігається в холодильнику, а без нього може швидко зів'янути. Її можна зберігати в целофановому пакеті, але перед цим потрібно ретельно її обтерти і прибрати підсохлі або підгнилі стебла. У пакеті необхідно зробити отвори для вентиляції. У такому вигляді цибуля буде залишатися свіжою приблизно тиждень. Нарізану зелену цибулю краще залишати в контейнері: вона буде зберігатися протягом декількох днів.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *