Нюанси користування духовкою, щоб страви в ній не пригорали, а випічка виходила рум’яною

Страви, запечені в духовій шафі, відрізняються особливим смаком і ароматом. Вони набагато корисніші для здоров'я, ніж підсмажені на сковороді, адже для приготування потрібна мінімальна кількість олії. Щоб їжа не пригорала, а випічка була рум'яною і хрусткою, слід дотримуватися кількох правил, інформує Ukr.Media.

Правильно вибирати місце для решітки

Для рівномірного пропікання страву спочатку рекомендується поставити по центру духової шафи — це універсальний спосіб розміщення, який забезпечує рівномірний розподіл теплого повітря зверху і знизу.

Для отримання скоринки форму можна підняти на рівень вище — нагрів там буде сильнішим. Для добре пропеченої, хрусткої основи страви, навпаки, необхідно опустити на рівень нижче.

Не забувати про можливості конвекції

Завдяки циркуляції в цьому режимі тепле повітря верхньої частини духової шафи змішується з холодним, що знаходяться внизу. За рахунок роботи вентилятора температура стає однаковою у всіх частинах духовки. Це гарантує швидке приготування страви.

Враховувати колір посуду

Темний посуд нагрівається досить швидко і довше зберігає високу температуру. Світлі ж або скляні форми поглинають тепло повільніше і тримають його недовго. Такий посуд підходить для приготування борошняних виробів — вони добре пропікаються і не пригорають по краях.

Не застеляти дно форми фольгою

Багато хто використовує алюмінієву фольгу, щоб не відмивати потім форму або деко від залишків жиру і пригорілого тіста. Однак цей матеріал відбиває тепло, через що страва може сильно пригоріти.

Для захисту форми від забруднень краще стелити пекарський папір. Фольга ж використовується для приготування м'яса, риби, птиці, овочів. Продукти повністю загортаються в металевий лист і запікаються у власному соку, як в рукаві.

Готувати на дні духовки

У деяких випадках страву можна приготувати прямо на дні духової шафи. Для цього потрібно просто прибрати грати і помістити деко в самий низ. Тут продукти добре прожаряться і вийдуть соковитими, з красивою рум'яною скоринкою.

Не турбувати випічку

Випікаючи борошняні вироби, рекомендується рідше відкривати дверцята, щоб тісто не осідало від перепадів температур. Щоб контролювати процес, досить включити лампочку і оцінити ступінь готовності через скло. Так випічка вийде пишною, а в духовку не потрапить холодне повітря, а значить, не буде потреби в додатковому нагріванні.

Якщо дверцята все ж довелося відкрити, то закривати їх слід повільно і дуже акуратно, особливо у випадку з бісквітним тістом, яке не терпить протягів.

Не забувайте про час приготування страви, дотримуйтесь рекомендацій, які наводяться в рецептах. Не варто витримувати страви в духовці довше необхідного, інакше вони вийдуть сухими або засмаженими.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *