5 хитрощів вимочування м’яса в розсолі

Перше що приходить на розум, коли доводиться стикатися з жорстким м'ясом, це маринад. Його основним компонентом є кислота. Вона розм'якшує волокна м'яса, роблячи текстуру більш ніжною. Як кислоти зазвичай використовується оцет, кисло-молочні продукти або вино, до яких додаються різні приправи і спеції, інформує Ukr.Media.

Схожий, але в той же час трохи інший спосіб маринування передбачає використання розсолу. Він робиться на основі кухонної солі і води, які беруться в співвідношенні близько 1/4 склянки на літр, і спецій за смаком. Незважаючи на доступність інгредієнтів, що використовуються, цим методом можуть користуватися всі. У цій статті ми зібрали 5 маленьких корисних хитрощів, які допоможуть вам правильно застосовувати розсіл і отримувати соковите і ароматне м'ясо.

— Потрібно всього від 30 хвилин —

Возитися з розсолом багато хто не хоче, оскільки вважають, що для такої обробки необхідно кілька годин. Якщо витримувати в розсолі потрібно великі шматки свинини або цілу індичку, тут і справді доведеться запастися терпінням. Але все що стосується невеликих частин, як, наприклад, курячі ніжки, то буде цілком достатньо кількох хвилин. В середньому на кожні півкіло продукту рекомендується брати близько 1 години часу. Тим не менш, грунтуючись на досвіді кухарів, можна сказати, що навіть 30 хвилин вимочування в розсолі невеликого шматка зроблять м'ясо ніжним і соковитим. М'ясо повністю занурюють в розсіл і прибирають настоюватися в холодильник.

— Тривале вимочування підходить не всім шматках —

При засолюванні не варто покладатися на принцип — чим більше часу, тим краще. Невеликі частини курки та свинини — саме ці види м'яса найбільше виграють в смаку і структурі від вимочування — слід тримати в розсолі до 2-х годин, але не більше. Тривале засолювання відрубів невеликого розміру призведе до того, що вони стануть надто м'якими.

— Одночасне відтавання і вимочування —

Одним з переваг цього методу можна назвати те, що заморожені порційні шматки м'яса не вимагають попереднього розморожування. Розморожування м'яса і вимочування можна проводити одночасно. За основу тут береться принцип розморожування м'яса в холодній воді, тільки вода без будь-яких добавок замінюється на розсіл. Поки м'ясо відтає в розсолі, воно паралельно буде вимочуватися, стаючи більш м'яким.

— Сухе засолювання —

Для невеликих шматки поряд з розсолом також застосовується сухе засолювання. Суміш солі з приправами легше наноситься на поверхню, до того ж такий маринад необов'язково видаляти з м'яса перед приготуванням. Якщо наносити суміш поверх шкіри, процес маринування може зайняти досить багато часу. Тому краще всього наносити її безпосередньо на м'ясо. Для цього слід акуратно відокремити м'ясо від шкіри, нанести на м'ясо суміш і прикрити його шкірою.

— Контейнер —

При засолюванні великих шматків м'яса завжди постає руба питання з відповідним посудом та вільним місцем у холодильнику. Вирішити її можна досить просто: використовувати для розсолу один з контейнерів-ящиків для овочів та фруктів з холодильника. Такий контейнер, як правило, оптимально підходить за розмірами і гарантовано поміститься в холодильнику.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *