Їм є дешеві аналоги: на які модні продукти ми даремно викидаємо гроші

Здорове харчування в тренді, і щоразу, вирушаючи в магазин, ми намагаємося вибрати найкорисніші продукти. Чарівні слова "вітаміни", "антиоксиданти" і "мінімум калорій" схиляють нас купити найкраще, але не завжди варто переплачувати за їжу зі "здоровою" репутацією, інформує Ukr.Media.

М'ясо індички не допоможе знизити холестерин

М'ясо індички вважається чудовим дієтичним продуктом, але дослідження показують: і ті, хто обирає птицю, і ті, хто харчується червоним м'ясом, мають один рівень холестерину. А шинку або сосиски з індичатини дієтологи й зовсім не рекомендують через високий вміст натрію.

Тож індичку цілком можна замінити дешевшою куркою.

Найкорисніші частини ананаса ми все одно викидаємо

Ананас — буквально легенда дієтології. Славу він заслужив завдяки вмісту бромелаїну. Щоправда, найвища концентрація цієї речовини зосереджена в стеблах і стрижні плода. У разі консервування вся користь ананаса і зовсім пропадає: він не переносить термічну обробку.

Так що замінюйте ананас на ківі, в якому міститься подібна до бромелаїну речовина актинідин, яка теж допомагає худнути.

Користь шпинату переоцінена в 10 разів!

Міф про шпинат як рекордсмена за вмістом заліза тримався не один десяток років. Нещодавно з'ясувалося: дані були завищені в 10 разів. Є припущення, що в описі продукту просто не туди поставили кому, унаслідок чого всі перебували в упевненості, що в шпинаті 35, а не 3,5 мг заліза на 100 г зелені. До того ж у рослині міститься щавлева кислота, яка перешкоджає засвоєнню цього самого заліза.

Тож купуйте звичайну капусту: за вмістом вітамінів вона дуже близька до шпинату.

Авокадо — не єдине джерело калію та жирних кислот

Авокадо міцно закріпило за собою репутацію суперпродукту через високий вміст калію, який необхідний для правильної роботи серцево-судинної системи. Але калієм багатий не тільки авокадо!

Тож сміливо замінюйте "екзота" на звичайні буряк і квасолю — в них теж високий рівень мікроелемента калію. Що стосується жирних кислот, яких багато в авокадо, то їх можна отримати з рослинної олії, горіхів або насіння.

Тунець і зовсім називають "морським смітником"

Так, він містить корисні жирні кислоти й фосфор — але як і будь-яка риба. Ось тільки крім цих потрібних речовин у ньому часто знаходять шкідливу ртуть — це результат забруднення водного середовища, до якого тунець особливо сприйнятливий.

Так що можна не переплачувати й купити звичайну скумбрію. Корисного фосфору в ній теж вистачає, а ось ртуть вона вбирає не так активно.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *