Вчені: хлібні тости більш токсичні, ніж вулична загазованість

Роблячи тости з хліба, людина піддається більшому забрудненню, ніж стоячи на перехресті з активним вуличним рухом, стверджують вчені. Вони попереджають, що найбезпечніший спосіб зробити тост — це запекти його лише до золотистого кольору. Підгорілий тост особливо небезпечний, інформує Ukr.Media.

Про небезпеку такого домашнього забруднення йдеться в дослідженні Університету Техасу в Остіні, в рамках якого була побудована імітація звичайної трьох-кімнатної квартири, оснащеної десятками датчиків для фіксації того, як змінювалася якість повітря під час щоденних видів діяльності, таких як готування і прибирання. Хоча запікання і смаження теж можуть бути токсичними, понад усе, за словами дослідниці Марини Вансі, вчених шокував вплив тостерів, які починають поширювати токсичні частинки в повітрі відразу ж після включення, так як нагрівальний елемент починає гріти сміття і відкладення, в тому числі олії.

Ми виявили етанол, побічний продукт дріжджів. Якщо маленькі шматочки хліба стикаються з нагрівальним елементом, можна побачити дим, можливо, від крихт на дні тостера — в повітря відправляється безліч частинок. Це призвело до рівня забруднення повітря, яке можна вважати "дуже нездоровим" порівняно зі стандартами якості повітря на вулиці".

Крім того, дослідники зафіксували безліч токсичних часток і хімічних речовин в повітрі при застосуванні засобів для чищення, особливо побутових спреїв, а також при застосуванні так званих очисників повітря, які при включенні в електричну розетку випромінюють різні аромати. Крім цього, потужними забруднювачами є дров'яні печі і ароматичні свічки.

Вчені виявили, що коли при виготовленні тостів хліб підрум'янюється помірно, до золотисто-коричневої скоринки, концентрація частинок в навколишньому повітрі зростає до 300-400 мікрограмів на кубічний метр. Це набагато вище меж, встановлених Всесвітньою організацією охорони здоров'я, яка стверджує, що повітря має містити не більше 25 мкг тонкодисперсних частинок, які називають PM2.5, на кубічний метр, або 50 мікрограмів більш грубих часток (PM10). Коли тост стає темно-коричневим, а місцями — чорним, тоді рівень концентрації частинок злітає до 3-4 тис. мікрограмів на кубічний метр, тобто до 150 разів більше, ніж ліміт СОТ.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *