Не доварився рис в плові: як довести страву до готовності

Плов — дуже ситна, поживна і смачна страва, яка містить всі необхідні людському організму білки і вуглеводи, і здатна зарядити енергією на цілий день, інформує Ukr.Media.

Для того, щоб плов вийшов таким як треба, необхідно строго дотримуватися технології приготування. Однак, навіть дотримуючись всіх правил, можна допустити помилки, які приведуть до того, що рис в плові виявиться недовареним.

До таких помилок можна віднести наступні:

 • По-перше, використання сорту рису не підходить для приготування плову. Найкраще для цієї страви підходять довгозернисті сорти. До таких відносяться: жасмин, басматі і девзіра. Круглозернистий рис володіє великою клейкістю і підходить для приготування каш і супів. У плов же такі сорти не підійдуть. Вони розварюються, а зерна злипаються між собою, утворюючи клейку масу.
 • По-друге, використання для приготування невідповідного посуду. Посуд для плову повинен бути з товстими стінками і важкою товстою кришкою. Добрими варіантами будуть чавунний казан, казанок або качатниця. У звичайній каструлі приготувати плов не вийде. М'ясо може пригоріти, а самі зерна не проваритися.
 • По-третє, недотримання правильних пропорцій інгредієнтів. Співвідношення рису, м'яса і овочів має бути однаковим, не залежно від маси і кількості порцій. Води краще не наливати відразу багато, а підливати поступово, у міру випаровування.
 • По-четверте, розраховано недостатню кількість часу для приготування страви. Помилково припускати, що часу на варіння рису, що займає в середньому 20-25 хвилин, може вистачити на приготування плову. У зв'язку з тим, що крім рису в страву додається ще кілька продуктів, часу на приготування потрібно майже вдвічі більше.
 • Якщо ж сталося так, що рис в плові не доварився, а волога повністю випарувалася, можна скористатися наступними порадами:

 • У разі приготування страви в посуді з товстими стінками, його можна просто прибрати з вогню і дати настоятися близько 20 хвилин. Цього часу повинно вистачити, щоб зерна просочилися і дійшли до стану готовності.
 • Якщо рис занадто сухий і недоварений, в посуд слід акуратно долити окропу (на п'яти літрову тару 1 стакан води), зменшити вогонь, і продовжувати томити протягом 5-10 хвилин. Якщо після закінчення цього часу рис зварився — закінчити готування. Якщо не зварився, а вода вже випарувалася — долити ще рідини і варити до готовності.
 • Якщо плов вариться не в чавунному казані, чекати, що він сам дійде до готовності не варто.

  Внутрішньої температури посуду для цього не вистачить. Необхідно уважно стежити за наявністю рідини всередині, і в разі необхідності вчасно підливати.

  Джерело: ukr.media

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *