Як врятувати занадто кислу квашену капусту

Навіть у найекономнішої господині таке трапляється: залишилася в банці квашена капуста довго без уваги — і перекисла, інформує Ukr.Media.

Виправити смак квашеної капусти, що "загрубіла", можна, якщо вимочити її у воді з додаванням цукру (на 1 літр — 30-50 г). Залийте такою рідиною попередньо віджату капусту на кілька годин — цього часу вистачить, щоб квашена капуста втратила частину кислоти. Але цей спосіб може надати капусті солодкого присмаку, якщо для вас це принципово не підходить, можна замінити солодкувату воду на звичайну. Тільки капусту слід витримати в ній удвічі довше.

Можна замочити капусту у воді з додаванням соди, вона нейтралізує кислоту. Але будьте готові до того, що капуста може стати прісною.

Нейтралізувати кислоту в капусті можна, додавши до неї натерті свіжий огірок або моркву.

Занадто кислу капусту легко зробити їстівною, якщо промити холодною водою, розкласти на широкій плоскій тарілці шаром близько 2 см, накрити марлею, зверху насипати трохи промитого рису і розподілити крупу по тканині. Після цього накрити другою тарілкою і притиснути гнітом — через кілька годин зайва кислота зникне.

Ще один спосіб — тушкування капусти з подальшим використанням у стравах. При термічній обробці смак квашеної капусти зміниться на краще.

Однак усі ці способи з порятунку квашеної капусти розраховані на те, що капусту одразу або незабаром після "реанімаційних заходів" буде з'їдено. Кисломолочні бактерії вже нікуди не подінуться і в умовах холодильника їхнє зростання загальмується, але не зупиниться. Тому постарайтеся якомога швидше знайти застосування вашій квашеній капусті.

Кілька варіантів страв:

  • вінегрет та інші овочеві салати;
  • щі, бігос, розсольник;
  • тушкована капуста (причому в цьому випадку можна змішати квашену з нашаткованою сирою капустою);
  • пироги та вареники.

Квашена капуста проста в приготуванні й посідає найважливіше місце в процесі травлення, оскільки допомагає нормалізувати мікрофлору кишечника. Капуста багата на вітаміни С, К, групою вітамінів В, залізом, цинком, фосфором і кальцієм.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *