Експерти пояснили, чи можна зберігати мандарини в холодильнику і чи потрібно їх мити

Головний фрукт грудня і Нового року — мандарини. Але чи можна їх купувати заздалегідь, якнайбільше і як їх зберегти так, щоб фрукти залишалися свіжими і привабливими хоча б пару тижнів, інформує Ukr.Media.

Найпростіший спосіб — покласти мандарини в холодильник. Але в ньому вони не збережуться довго, якщо не дотримуватися кількох правил.

Річ у тім, що мандарини, строго кажучи, краще не зберігати в холодильнику. Найоптимальніший спосіб зберігання — льох або підвал. Для їхнього зберігання потрібна температура від +6 градусів. Що трохи вище, ніж звичайна температура холодильної камери. Крім цього, потрібна досить висока вологість — близько 85-90 відсотків.

Але льох є далеко не у всіх людей, які люблять мандарини. У квартирі занадто тепло і занадто сухе повітря — мандарини будуть швидко засихати і псуватися. Тому холодильник — найприйнятніший варіант.

Як правильно зберігати мандарини в холодильнику

Класти мандарини потрібно у відділення для овочів і фруктів, там найвища температура, відповідна вологість. І ще потрібно дотримуватися кількох правил зберігання:

  • Витягти з поліетиленового пакета. Мандарини дуже швидко псуються без доступу повітря, починають пліснявіти.
  • Натерти рослинною олією. Щоб захистити шкірку мандарина від пересихання та впливу сторонніх запахів.
  • Якщо ви придбали мандарини з гілочками та листям, їх не потрібно обривати. Також не потрібно обривати листя під час купівлі, з ним плоди довше збережуться.
  • Не класти разом із бананами, яблуками. Ці фрукти виділяють етилен, газ, який сприяє дозріванню фруктів. Мандаринам дозрівання в зібраному вигляді не властиве, і вони починають псуватися.
  • Перед зберіганням мандарини краще не мити, а ось перед вживанням — це робити обов'язково. Всі цитрусові проходять обов'язкову обробку перед транспортуванням сірчистими сполуками (так звана сульфітація), які спричиняють астматичний компонент. Папір, у який загортають цитрусові та інші імпортні овочі та фрукти, просочують спеціальним складом, що перешкоджає утворенню гнилі та цвілі. Тару під фрукти обробляють антисептиком, який може потрапити і на фрукти. Тому перед їжею фрукти з магазину слід мити теплою водою з милом.

Якщо ви дотримуєтеся всіх правил і вибрали хороші якісні мандарини, то вони пролежать у холодильнику два-три тижні. У відділення до фруктів потрібно періодично заглядати, якщо якісь плоди почали псуватися — їх потрібно відразу видалити.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *