Чому молочні продукти можуть зіпсуватися і що з цим робити

Люди, які звикли купувати продукти із запасом, хоча б на тиждень вперед, знають, наскільки прикро викидати завчасно підкислий сир або сметану, на якій з'явилася плівочка цвілі. Чому псуються молочні продукти? Ми неправильно їх зберігаємо або є інша причина — розбираємося, інформує Ukr.Media.

Причин, через які молочні продукти не доживають до вказаного терміну придатності, може бути декілька. У будь-якому випадку ви вже втратили гроші, тому що звертатися з претензією до продавця через 3-4 дні після покупки не має сенсу. Але варто проаналізувати — з якої причини прокисло молоко або зіпсувався сир.

Дефект упаковки

Подивіться на упаковку уважно. Якщо є побоювання, що вона деформувалася і всередину потрапило повітря — це і є причина псування. Не обирайте на полиці магазину м'яті ємності зі сметаною, пошкоджену пачку вершкового масла, трохи набряклий пакет молока. Під час зберігання вдома намагайтеся щільно закривати упаковку. Якщо пакет молока може зберігатися у вас у холодильнику більше двох діб, обирайте упаковку з клапаном і кришечкою — це надійніше і правильніше, ніж зберігати пакет з відрізаним кінчиком.

Порушення технології виробництва та зберігання

З цим ми нічого вдіяти не можемо. Але якщо ви купуєте молочну продукцію великого виробника, зазвичай рідко трапляється таке, що вона виявляється зіпсованою або не витримує терміну придатності, зазначеного на упаковці. Не купуйте молочні продукти у невеликих торгових павільйонах і на стихійних ринках, де не завжди є умови, щоб зберігати їх правильно. Молочну продукцію на вагу можна купувати лише на добре обладнаних сучасних ринках, де є вітрини-холодильники, де продавці чітко дотримуються правил особистої гігієни (наприклад, працюють у силіконових рукавичках і у формі). Молоко "від бабусі" — взагалі найнебезпечніший спосіб поповнити запас молочних продуктів для родини. Шкоди здоров'ю може бути значно більше, ніж користі. Купуючи несертифіковану молочну продукцію, ви ризикуєте заразитися дизентерією, туберкульозом, сальмонельозом та іншими небезпечними для життя захворюваннями.

Неправильне зберігання вдома

Якщо ми "забуваємо" на кілька годин відкриту упаковку сиру, пакет з молоком або кефіром на кухонному столі, це не сприяє їх кращому зберіганню. Вдома (а особливо на кухні), зазвичай, дуже тепло і декількох годин достатньо, щоб створити гарне середовище для розвитку різних патогенних і умовно-патогенних бактерій, цвілевих грибів.

Не зберігайте сир у поліетиленових пакетах або харчовій плівці. Сир повинен "дихати", тому кращий варіант зберігання для нього — спеціальний контейнер-сирниця або ж шматок пергаменту (паперу для випічки). Твердий сир краще зберігати у пергаменті і нещільно закритому пластиковому пакеті. Масло потрібно зберігати у маслянці — фаянсовій або скляній. Сир — у пластиковому або емальованому контейнері. Причому варто мати на увазі, що оптимальний термін зберігання сиру — 2-4 дні, сир з високим відсотком жирності псується швидше, ніж пісний.

Якщо ви купили сиру більше, ніж зможете з'їсти за 2-4 дні, можна заморозити його і зберігати у морозилці до 2 місяців у герметичній упаковці, куди не потраплять сторонні запахи. Якщо ви купили сметану, сирний або плавлений сир у упаковці з пластиковою кришечкою і клапаном з фольги, після відкривання клапан краще видалити, саме на ньому від зіткнення з продуктом швидше розвивається цвіль.

Як "врятувати" молочні продукти?

Сир твердий

Якщо ви помітили наліт цвілі на твердому молочному або вершковому сирі, зріжте верхній шар і викиньте. Сир спробуйте використати швидше, краще — у стравах, які передбачають термообробку, наприклад — у омлеті, запіканці, піці або лазаньї.

Сир

Якщо він пахне кислим, швидше зробіть з нього сирники або приготуйте сирну запіканку.

Молоко

Підкисле молоко використайте для приготування опари для млинців або іншого тіста.

Сметана

Сметану, з якої ви видалили легкий наліт цвілі, також можна використовувати у стравах, які припускають термообробку — для підливи, приготування тіста.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *