Чи можна їсти ковбасу, якщо вона стала липкою — пояснили нутріціологи

Ковбаса посідає п'яте місце в рейтингу найбільш споживаних продуктів харчування. Однак купити якісну ковбасу буває непросто. Нутриціологи розповіли, як зрозуміти, що ковбаса зіпсувалася, інформує Ukr.Media.

Ковбаса має бути в сухій оболонці, яка щільно охоплює продукт. На дотик ковбаса має бути досить пружною. А ось якщо м'ясний продукт вкритий слизом і видає неприємний затхлий запах, у нього закінчився термін придатності або були порушені умови зберігання. Таку ковбасу не можна купувати, оскільки в ній уже почали розмножуватися бактерії, а її вживання неодмінно призведе до отруєння. Але навіть якщо ви купили свіжий і якісний продукт, але неправильно його зберігали, то він швидко зіпсується.

Якщо ви зберігали свіжий продукт у целофановому пакеті в холодильнику, то поява липкого нальоту на оболонці неминуча. Навіть на якісній ковбасі може з'явитися слиз, а щоб цього не сталося, зберігати її необхідно, загорнувши в папір.

Поява зайвої вологості, липкості та неприємного запаху свідчить про те, що ковбаса зіпсувалася. Її вже нічого не врятує! Навіть після теплової обробки вона може стати причиною серйозного отруєння. Таку ковбасу слід без жалю утилізувати.

Перелічені вище ознаки означають, що в ковбасі активно розмножуються патогенні мікроорганізми.

Як вибрати свіжу ковбасу

Фахівці розповіли, як не припуститися помилки під час вибору ковбаси.

Уважно вивчіть зовнішній вигляд продукту. Оболонка має бути сухою і досить еластичною. На ній не повинно бути видимих слідів пошкодження, здуття, деформації та плям.

Колір ковбаси, у складі якої м'ясо, має бути на зрізі спочатку рожевим, а потім — сірим. Червоний відтінок свідчить про присутність барвників.

Також ковбаса не повинна мати яскраво вираженого запаху. Це може свідчити про наявність ароматизаторів у складі продукту або про те, що ковбаса зіпсувалася.

Жирові вкраплення в ковбасі мають бути білого кольору, але не жовтого або рожевого.

Під час купівлі ковбаси обов'язково зверніть увагу на термін придатності продукту.

Не забувайте про правила здорового харчування і вживайте ковбасні вироби в невеликих кількостях.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *