Що буде, якщо не їсти один день

У наш час складно прожити добу, щоб не зіткнутися з їжею. Їжа переслідує нас усюди: визирає з холодильника, зазиває з магазину, підморгує зі столу колеги. Їжа безсоромно пропонує себе, і все, що нам залишається, — це скористатися її вразливим становищем. Тому рідкісний час обходяться без попадання їжі в стравохід. Але якщо раптом такий час все-таки трапиться? Що з тобою буде, якщо не їсти один день?

На щастя, тобі не потрібно з'ясовувати відповідь на це питання досвідченим способом: у вчених вже готова науково-обгрунтована відповідь. (Можеш прочитати її, поки їси чіпси.)

Ти здивуєшся, але їжа — це не тільки джерело радості і те, від чого зростає третє підборіддя. Їжа — це ще й джерело енергії, необхідне для підтримки життєдіяльності людини (репост постів в Facebook, знаєш, вимагає енерговитрат). Троє вчених з Маастрихтського університету задалися метою з'ясувати, що саме станеться з організмом, якщо він позбудеться цього джерела енергії на добу. Результати дослідження вони опублікували у виданні «Американського журналу клінічної дієтології» (The American Journal of Clinical Nutrition). Приступимо, інформує Ukr.Media їжа.

Отже, ти поїв. Молодець. Через сім годин після останньої трапези організм розуміє, що вичавив всю енергію, тобто глюкозу, що надійшла до нього їжі. Якийсь час організм ще чекає, що ти здогадаєшся закинути щось їстівне в топку. Але незабаром (приблизно через годину) розчаровується в тобі і розуміє, що тепер у справі видобутку енергії варто покладатися тільки на себе. Тоді організм вступає в стадію глюконеогенезу.

Глюконеогенез — це метаболічний спосіб утворення глюкози з невуглеводних сполук. Іншими словами, не знайшовши в собі їжі, організм у пошуках енергії починає стрімко спалювати жири свого власника (єс!).

Але дослідники застерігають: голодування довше 24 годин шкодить здоров'ю. Метаболізм знижується, спалювання жиру, сповільнюється, ковбаса перетворюється одночасно в головну життєву мету і еротичну фантазію. Крім того, організм починає добувати глюкозу з м'язової маси, яку ти з такою любов'ю наростив за цілих два візиту в спортзал в минулому році. Тому голодувати більше доби не рекомендується.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *