Шкідливі продукти, які діти до 5 років не повинні вживати

Маленьким дітям віком до 5 років заборонено давати деякі види продуктів. Втім, слово "заборонено", можливо, не зовсім доречне. Батьки мають право розпоряджатися самі, чим годувати свою дитину. А ось рекомендацію фахівці можуть дати. І якщо ви до неї прислухаєтеся — малюк завжди буде здоровим, інформує Ukr.Media.

Отже, які продукти не можна давати дитині і у 3, і навіть у 5 років, розповіли фахівці.

Копчена риба

Малюк сідає за обідній стіл разом з батьками. Чи означає це, що він вже подорослішав, і поряд з усіма може їсти все? Ні, і ще раз ні: не потрібно втрачати пильність, і дивіться за тим, щоб дитина не почала їсти копчену рибу. Цей продукт обробляється так званим рідким димом, який містить шкідливі речовини. Ну, а якщо "проґавили" цей момент — вживання цього делікатесу може викликати у дитини алергію, або навіть отруєння, і зниження імунітету.

Горіхи

Горіхи вважаються дуже корисними продуктами, хоча для дітей вони можуть бути шкідливими, оскільки вважаються сильними алергенами. Більше того, у горіхах міститься білок, який дитячому організму складно переробляти.

Грибний бульйон

Дуже смачний, наваристий грибний бульйон не рекомендований дітям до 7 років, а якщо ж у вашої дитини спостерігаються проблеми з травленням, то відкладіть цю страву доти, поки малюкові не виповниться 10-12 років. У дитячому організмі з'являються ферменти для переробки грибних продуктів лише у 7 років.

Ковбаса

Промислові ковбаси містять у собі не лише м'ясо, але й субпродукти, сою, всілякі консерванти, підсилювачі смаку. У них, як виявляється, міститься дуже багато солі. Дитячий організм почне нормально сприймати ковбасу тільки після 5 років.

Морепродукти

Не варто годувати дітей морепродуктами — від них більше шкоди, ніж користі. Так, якщо дати дитині спробувати молюсків, то усвідомлено можна піти на великий ризик: вживання цього морепродукту може викликати алергію.

Солодкі газовані напої

Про ці продукти можете забути доти, поки дитині не виповниться 10-12 років. У солодких газованих напоях є і цукор, і кофеїн, і стабілізатори смаку, і барвники.

Магазинні солодощі

Ці продукти виробляються з додаванням речовин, які забезпечують тривале зберігання продуктів. Щоб поласувати всілякими смаколиками — краще пекти печиво і тортики вдома.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *