Квашена чи свіжа капуста — яка більш корисна для організму

Багато суперечок ходить про те, яка капуста корисніша — квашена чи свіжа. Щоб розібратися в цьому питанні, необхідно визначити користь для організму одного і іншого виду капусти, інформує Ukr.Media.

Користь свіжої капусти

Можна довго перераховувати всі вітаміни і мінерали, які у великій кількості містяться у свіжій капусті. До всіх переваг варто додати клітковину, якою багата свіжа капуста.

Овоч допомагає нормалізувати рівень холестерину, покращує прохідність судин. Встановлений взаємозв'язок між вживанням свіжої капусти і нормалізацією тиску. До всього цього варто додати, що капуста чистить кишечник і покращує всю роботу шлунково-кишкового тракту.

Разом з тим, деяким людям, що страждають панкреатитом і іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, в період весняного та осіннього загострення захворювання не варто вживати свіжу капусту.

Користь квашеної капусти

Квашена капуста анітрохи не поступається свіжому овочу в корисності, а тільки перевершує його. Всі вітаміни зберігаються. Крім них, при квашенні утворюються корисні бактерії. Їх можна порівняти з бактеріями, які містяться в кефірі. Вони перетворять цукор в молочну кислоту. Також вітаміну С і А в квашеній капусті більше, ніж у свіжій. Про корисні і незамінні для організму амінокислоти і говорити не доводиться.

Завдяки своїм корисним властивостям квашена капуста допомагає нормалізувати рівень глюкози і холестерину в крові. Своєю чергою це є хорошою профілактикою серцево-судинних захворювань. Вітамін С допомагає запобігти простудним захворюванням і зміцнює імунітет.

Цінні компоненти, які містяться у квашеній капусті, допомагають боротися з онкологічними захворюваннями. Вчені довели, що ракові клітини припиняють ділитися і до них припиняється кровотік.

Що стосується жінок, які хочуть продовжити молодість, то квашена капуста повинна стати їх союзником. Вся річ у тім, що корисний овоч допомагає оновлюватися клітинам, тим самим сповільнюються процеси старіння. До того ж, обмін речовин відбувається швидше, що сприяє зниженню зайвої ваги. У представниць прекрасної статі ПМС не так яскраво виражений при регулярному вживанні в їжу квашеної капусти.

Багато чоловіків рятуються від похмільного синдрому саме за допомогою соку квашеної капусти. Сік допомагає врятувати організм від зневоднення, а також постачає його всіма необхідними поживними речовинами.

Можна зробити висновок, що квашена капуста корисніша свіжої. При квашенні зберігаються всі корисні властивості свіжого овоча, а також з'являються нові корисні сполуки.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *