Яке вершкове масло корисніше — з 82,5% або 72,5% жирності

Скільки суперечок ведеться щодо вершкового масла… Деякі джерела заявляють, що справжнє масло — лише жирністю 82,5%. А 72,5% — це фальсифікат! Ось і стало цікаво, як насправді справи, інформує Ukr.Media.

Купуючи вершкове масло, ми бачимо різноманітність не лише брендів, а й сортів та різновидів цього продукту. Думаючи про своє здоров'я, ми запитуємо себе: яке масло краще купувати — з жирністю 72,5 або 82,5? Яке з них більш натуральне і чим вони відрізняються?

Масло 72,5 та 82,5%: основні відмінності

Зараз прийнято вважати, що масло, в якому жирність менше 80%, не є натуральним і містить трансжири.

Проте, це не зовсім так.

Відрізняються ці два сорти лише вмістом жиру та, відповідно, технологією приготування.

Масло отримують шляхом відокремлення вершків від молока та збивання. І вже на цьому етапі вершки можуть мати різну жирність. Залежно від жирності готового продукту він може мати 3 основні різновиди:

  • 82,5% — традиційне. Саме продукт із таким відсотком жирності у всьому світі прийнято вважати власне маслом;

  • 72,5% — селянське;

  • 61,5% — бутербродне.

Насправді все, чим відрізняються ці різновиди — кількість жиру у складі. Жодного прямого відношення до вмісту трансжирів або рослинних жирів цей показник не має.

Яке масло краще купувати

При покупці масла найголовніше — переконатися, що у його складі лише молочний жир, без домішок трансжирів чи рослинного жиру. Далі варто визначитися із жирністю.

Масло, яке позначається 82,5%, має кілька переваг.

По-перше, воно має більш насичений та солодкий смак, тим самим дуже добре для бутербродів чи соусів.

Водночас менш жирне масло зазвичай не таке смачне і ніжне, тому його краще використовувати як додатковий інгредієнт для різних страв.

Тим не менш, якщо масло використовується для випічки, можна використовувати більш дієтичне селянське масло, адже смак масла у даному разі значення не має.

Деколи 72,5% — навіть краще!

Для тих, кому дуже жирні продукти протипоказані через захворювання печінки, підшлункової залози або шлунка, рекомендують не тільки обмежувати кількість вершкового масла в раціоні, але й вибирати найменш жирне 72,5%.

Те саме стосується спортсменів та всіх, хто стежить за фігурою та обмежує себе в калоріях.

Для порівняння: масло 82,5% містить 748 Ккал, а 72,5% — 660 Ккал в 100 г. При регулярному вживанні, особливо як бутерброди, ця різниця дуже вагома.

Таким чином, якісним може бути і більше, і менш жирне масло. Найбільше значення має склад і наявність або відсутність рослинних та інших добавок, цукру, крохмалю і навіть барвників, які не рідкісні у молочній промисловості.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *