Чому в Азії люди надають перевагу дуже гострій їжі

Багато туристів, які вирушають на Схід, знають, що в Азії гостра їжа. Місцеві жителі можуть запропонувати вам таку страву, від якої очі на лоба полізуть, інформує Ukr.Media. Чому у них такі оригінальні смакові уподобання?

Спеції від бактерій та вологості

Мандрівники та самі представники азіатських країн зазначають декілька причин, через які гостра їжа в пошані.

Боротьба з антисанітарією

Спеції, які у великій кількості додають у страви, є чудовим антисептиком. Це важлива властивість на тлі того, що у не найбагатшій Азії часто виникають проблеми з санітарією та чистою питною водою. Спеції допомагають знищувати бактерії і не дають з'явитися кишковим захворюванням.

Порятунок їжі від спеки

Якщо у страві присутнє м'ясо або риба, то через спекотний клімат воно, швидше за все, почне швидко псуватися. Вихід із ситуації — використання спецій, які збережуть інгредієнти їстівними якомога довше.

Гастрономічне розмаїття

Бідняки в азіатських країнах харчуються досить одноманітно: крупа, локшина, овочі. Така щоденна їжа сильно набридає. Щоб страви стали трішки цікавішими, за допомогою спецій їм надають аромат і новий смак.

Зміцнення імунітету

Гострі приправи допомагають азіатам у зміцненні імунітету, в боротьбі з безсонням, поліпшенням травлення. Вони привчені до гострої їжі з малих років, і для їх здоров'я спеції є чарівною паличкою.

Допомога своєму тілу

У спекотному кліматі людському тілу потрібне охолодження, нормалізація температури. У цьому допомагають спеції. Людина, що з'їла гостру страву, сильніше пітніє, волога випаровується з поверхні шкіри і охолоджує її.

Туристе, допоможи собі сам!

Якщо вам не подобається гостра їжа, але ви хочете подорожувати Азією і не померти від місцевих спецій або від голоду, то ось декілька порад бувалих мандрівників:

  • можна взяти з дому їжу для легких перекусів, а ще краще — захопити зі своєї країни ті продукти, які можна провезти;
  • дізнайтеся, як мовою місцевих жителів звучить і пишеться "без спецій". Запишіть цю фразу на папері та показуйте офіціантам у кафе;
  • без побоювань можна замовляти простий рис. Зазвичай його приносять прісним, без спецій;
  • у великих азіатських містах їжа більш різноманітна. Тут можна зустріти звичну нам європейську кухню або той же МакДональдз;
  • завжди носіть із собою пляшечку прісної води. Вона може знадобитися в той момент, коли страва раптово почне пекти вам у роті;
  • багато туристів відзначають, що звикнути до гострої азіатської їжі складно, але можна. Звичайно, все залежить від смакових уподобань, захворювань, алергій і т. д. Але, якщо у людини немає протипоказань до спецій, то за кілька днів вона вже буде спокійно їсти місцеву їжу і просити налити їй "ось цей дивний суп з перцем чилі".

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *