4 факти про зефір, які ви, швидше за все, не знали

Зефір не треба пекти

Коли люди дізнаються, як готується зефір — дивуються, адже зефір не треба запікати. Не знаємо, звідки взялася ця помилка, але зефір справді не потребує запікання. Духовка для приготування зефіру не потрібна, інформує Ukr.Media.

Зефір це висококалорійний продукт

Не дивіться на те, що зефір такий легкий та повітряний — це омана. Лише в одній зефірині міститься приблизно 138 ккал. Це, звичайно, менше ніж у снікерсі (маленький батончик містить 250 ккал), але особливо налягати не варто.

Зефір можна готувати не лише з яблук

Сучасний зефір має безліч смаків, але якщо придивитися до складу, можна помітити, що смак додають за рахунок ароматизаторів, а колір — барвників, але робиться він все ж таки з яблук.

Це промислове виробництво, і там максимально все стандартизовано. До того ж використовувати ароматизатори дешевше. Але в домашніх умовах можна використовувати різні пюре, тоді у вас вийде натуральний зефір.

Зефір легко приготувати самостійно вдома

Якщо вам здається, що приготувати зефір самостійно складно, то хочемо вас переконати. Зробити його можна навіть у домашніх умовах.

Інгредієнти для полуничного зефіру:

  • Полуниця — 200 г.
  • Вода — 100 мл.
  • Цукор — 150 г.
  • Агар-агар — 10 г (потужність не менше 900, якщо менше, то трохи збільшити кількість).
  • Яєчні білки — 2 шт.
  • Цукор або цукрова пудра для білків — 200 г.
  • Лимонний сік — 1 ст. л. або 1/3 ч. л. лимонної кислоти.
  • Для обсипання — суміш 1 ст. л. крохмалю + 2 ст. л. цукрової пудри.

Приготування:

Полуницю перебийте блендером в однорідну масу. Необхідно, щоб ягідна маса була у вигляді пюре.

Потім у посуді з товстим дном змішуємо ягідне пюре, цукор та агар-агар. Ставимо на дуже повільний вогонь.

Поки ягідна маса потихеньку нагріватиметься, дуже швидко приступаємо до збивання білків. Для прискорення процесу використовую цукрову пудру. Пам'ятаємо, що білки повинні бути добре відокремлені від жовтків і посуд повинен бути сухим та чистим. Тоді зіб'ються вони дуже швидко. Необов'язково збивати прямо до дуже густих піків, достатньо, щоб маса стала білою та пишною.

Залишаємо білки на кілька хвилин і за цей час доводимо ягідну масу до кипіння, постійно помішуючи.

Як тільки підуть перші бульки, кип'ятимо хвилину і знімаємо з вогню.

Прямо гарячою починаємо вливати ягідну масу в білки дуже тонкою цівкою і одночасно збиваємо міксером. Не переживайте, білки не згорнуться, якщо литимете потроху.

Після того, як додасте всю ягідну масу в білки, треба збивати ще буквально хвилину.

Після цього швидко перекладаємо масу в мішок кондитерський і відсаджуємо зефірки. Насадку можете брати будь-яку, яка подобається.

Агар-агар застигає дуже швидко, навіть за кімнатної температури. Тому готовий зефір достатньо прибрати в холодильник або будь-яке прохолодне місце всього на 1 годину. Можна, звичайно, і на 2-3 години.

Після чого обсипаємо половинки зефірок цукровою пудрою та склеюємо їх між собою. Все готове — пробуємо і насолоджуємося!

Із зазначених пропорцій виходить у середньому 14-15 зефірок. Звичайно, кількість залежатиме від розміру. Можна зробити дрібніші або більші зефірки.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *