Івасі та оселедець — яка між ними різниця

Старші люди люблять згадувати, яким все було смачним пару десятків років тому. З особливим захопленням говорять про рибу, відзначаючи серед іншого «оселедець івасі». Та рибка була смачною, ніжною, неймовірно корисною, а тому по праву вважалася делікатесом. Але з часом вона зникла з продажу, інформує Ukr.Media.

На щастя, у наші дні цю дивовижну рибку знову можна знайти на прилавках. І сьогодні ми більше розповімо про те, чому смачна івасі користувалася такою загальною любов'ю, і чому її варто при нагоді обов'язково купити і приготувати.

Сардина івасі

Насправді івасі — сардина, а не оселедець, як заведено думати. Навіть назва «ма-івасі» з японської перекладається як «сардина». Однак оселедець була звичніша і ближча радянській людині, а сардина на стіл потрапляла не так часто. Тому словосполучення «оселедець івасі» сподобалося і прижилося.

Рибка зовсім невелика: рідкісні тушки досягають ваги навіть у 200-250 грамів. У той час, коли для звичного оселедця і півкілограма не межа. Середня довжина сардин складає всього 18-20 сантиметрів. Але крім мініатюрного розміру відрізнити івасі можна ще й за наявності темних крапок на довгому темному тільці.

Смак такої рибки більш насичений, ніж в оселедця. М'ясо жирне, але водночас ніжне. Жирних кислот Омега-3 тут міститься 9 % — неймовірна цифра для будь-якої промислової риби. До того ж тут ціле скупчення необхідних вітамінів, мікроелементів, антиоксидантів, що робить івасі в рази корисніше звичного оселедчика.

Івасі ідеально підходять для засолювання, зберігаючи при цьому велику частину корисних властивостей. Хоча цією рибкою можна і просто замінювати оселедець у звичних салатах, додаючи таким чином їм незвичайний смак. Та ж «шуба» виявиться куди смачніше.

Не дивно, що оцінивши всі переваги івасі, цю дику рибу стали виловлювати у величезних кількостях. В результаті вона зникла ще на початку 90-х, а її промисел заборонили. І тільки довгоочікуване повернення івасі дозволило повернути смачну рибку на стіл.

Хоча ціна івасі може неприємно здивувати. Адже складнощі полягають навіть у правильному вилові ніжної сардини, яку легко поранити. А з пошкодженої риби виготовити пресерви вже не вийде. Тому поводитися з таким виловом рибалкам доводиться дуже дбайливо.

І хоча куди приємніше приготувати таку рибку своїми руками, але, звичайно, її не скрізь можна купити. А тому навіть івасі в банці буде гарним вибором, щоб відчути той дивовижний смак далекосхідної сардини, яка за роки відсутності стала справжньою легендою.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *