Ви напевно закручуєте банки неправильно — ось як їх потрібно перевертати

Перевертання банок із закрутками — це дія серед багатьох шанувальників консервації. Ця дія залежить від виду кришки, під якою заховані смачнючі заготовки. Коли йдеться про закрутки з гвинтовими кришками, їх не варто крутити догори дном. Виробники навіть не залишаються осторонь, ясно вказуючи на етикетках, що такі банки не потребують перевертання. Заковика в тому, що гвинтові кришки щільно закупорюють банку, не пропускаючи навіть найменшого повітря. Таким чином, повертати догори дном ці ємності — зайвий крок, інформує Ukr.Media.

Підлягають перевертанню лише банки з кришками, що закручуються спеціальною машиною. Подібна процедура необхідна для перевірки надійності закриття банки. Тут річ у тім, що у звичайному положенні не можна переконатися, наскільки щільно притиснулася кришка. Якщо після перевертання банки виявляються сліди вмісту, значить, закручена вона не настільки міцно. Проте перевірка герметичності — далеко не єдина причина, через яку рекомендується перевертати банки. Однією з переваг цієї практики є рівномірний розподіл соку і рідини всередині банки.

Рівномірний розподіл консервантів — ще один фактор. Деякі продукти, як-от мариновані овочі, суміші для випічки та салатні добавки, містять консерванти або добавки, які зазвичай осідають на дні банки. Поворот ємності допомагає рівномірно розподілити ці інгредієнти, забезпечуючи більш високий ступінь збереження і якості продукту.

До того ж, перевертання банки сприяє зміцненню кришки. Під час закручування створюється тиск усередині, особливо якщо продукт консервується гарячим способом. Переворот сприяє міцнішій і надійнішій герметизації, забезпечуючи таким чином довгострокове збереження. Не варто забувати про те, що банки із закрутками слід остуджувати природним шляхом. Що повільніший цей процес, то вища ймовірність підтримання якості та збереження консервованих заготовок.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *