Чому перед критичними днями посилюється апетит

Ні у кого не викликають подиву незвичайні харчові пристрасті вагітних, проте багатьом здається дивною зміна апетиту перед критичними днями. Підвищення апетиту, тяга до солодкого, солоного або абсолютно непоєднуваних продуктів — нерідке явище перед початком циклу. Іноді такі зміни супроводжують і під час менструації. Розгадка проста — наше тіло відмінно знає, що йому потрібно, інформує Ukr.Media.

Чому перед критичними днями хочеться їсти?

Відповідь виключно проста — під час менструації організм витрачає більше калорій, отже, сильніше потребує їх, щоб підтримувати життєдіяльність. Згідно з деякими дослідженнями, наше тіло перед місячними витрачає на 10 % більше енергії, ніж зазвичай. З цієї причини майже будь-яка дієта виявляється результативною, якщо припала на період перед початком циклу.

Крім того, на підвищення апетиту впливає зміна гормонального фону.

Серотонін

Серотонін впливає на емоційний настрій, через що отримав неофіційну назву "гормон гарного настрою". Недолік серотоніну заважає радіти життю і є одним з факторів розвитку депресії. Найнижчий рівень цього гормону в організмі припадає на дні перед початком менструації. Це обумовлює нездоланну тягу до солодкого, оскільки саме вуглеводи вивільняють серотонін, допомагаючи підвищити настрій. Не варто також забувати, що відчуття ситості допомагає людині почуватися у безпеці.

Прогестерон

Прогестерон впливає на вироблення організмом адреналіну і норадреналіну. Саме перед критичними днями рівень прогестерону найбільш високий. Зростання кількості адреналіну і норадреналіну у крові стимулює посилене виділення шлункового соку. У результаті їжа перетравлюється набагато швидше, ніж зазвичай, й одразу виникає непереборне відчуття голоду. Цікаво, що саме прогестерон впливає на сприйняття власної зовнішності: у дні, коли його рівень найбільш високий, жінки найсильніше незадоволені своїм відображенням у дзеркалі.

Чи потрібно обмежувати себе?

Скористайтеся фактом, що ваше тіло спалює перед місячними і під час них більше калорій. Не відмовляйтеся від їжі, але спробуйте зменшити її калорійність і підвищити фізичну активність. Багато жінок уникають руху перед і під час менструації, проте чинити так — велика помилка. Науково доведено, що тренування або будь-яка інша активність допомагають знизити або повністю прибрати біль і спазми у животі.

Які прийоми допоможуть знизити калорійність їжі, не страждаючи від голоду?

Не забороняйте собі ласощі

Спроби стримуватися лише викличуть дратівливість, зіпсують вам настрій і з більшою ймовірністю призведуть до зриву. Зменшуйте кількість калорійних продуктів, вживайте їх у першій половині дня — але не відмовляйтеся від бажаних страв.

Спробуйте "обдурити" смакові рецептори

Лише під час пережовування їжі ми відчуваємо її смак — у шлунку усі продукти сприймаються однаково. Спробуйте полити улюбленими соусами цвітну капусту, броколі, моркву або кабачки, а не картоплю фрі — можливо, ви отримаєте стільки ж задоволення, але набагато менше калорій.

Не об'їдайтеся

Утримайтеся від прагнення з'їсти усе й одразу "за один присід". Ви завжди можете повернутися до трапези, тому зменшуйте порції, збільшуючи частоту прийомів їжі.

Пробуйте замінювати продукти

Якщо вас нестримно тягне з'їсти дуже калорійну страву, подумайте — чи немає іншого варіанту відчути бажаний смак. Можливо, вишневий пиріг можна замінити чашкою чаю з вишневим варенням, а медовий торт — парою ложок меду.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *