Альтернатива пергаменту для випічки

Випікаючи щось на деку у духовці, господині зазвичай користуються спеціальним папером для випічки. Але що робити, якщо він закінчився у найбільш невідповідний момент? Чим замінити папір для випічки?

Чим замінити пергаментний папір під час випікання?

Мета паперу для випічки — уникнути прилипання виробу до дека, попередити його підгоряння. Також він захищає від підгоряння у разі протікання начинки (соку). Виходячи з цього, можна знайти заміну пекарському паперу з того, що є під рукою, інформує Ukr.Media.

Чим замінити пергаментний папір під час випікання:

  • креслярська калька, промазана з двох сторін рослинною олією;
  • звичайний офісний папір (чистий), теж промаслений;
  • харчовий пергамент (щільний папір, з якого зроблені пакети для випікання у супермаркетах).

Якщо вдома не виявилося взагалі нічого з перерахованого, потрібно рясно змастити деко олією або кулінарним жиром і присипати манкою або панірувальними сухарями. Це допоможе уникнути підгоряння, і випічку нескладно буде дістати з форми.

Відмінною заміною пекарському паперу послужить спеціальний силіконовий килимок. На ньому зручно розгортати і формувати тісто, а також випікати. Він не плавиться за наявності високих температур і не вступає у реакцію з продуктами, тому абсолютно безпечний. До того ж служить такий килимок дуже довго, тому не потрібно постійно згадувати, чи є ще папір для випічки або вже закінчився. Для випікання хліба, кексів і пирогів існують зручні силіконові форми.

Чи можна замінити папір для випічки фольгою?

Якщо вдома є харчова фольга для запікання, її теж можна використовувати замість паперу, але з деякими нюансами:

  • якщо готуєте вироби з тіста, фольгу потрібно змащувати маслом. Для запікання овочів, риби, м'яса цього робити не потрібно;
  • щоб тісто не прилипало до фольги, її кладуть матовою стороною на деко, а блискучою — догори.

Також потрібно пам'ятати, що матова сторона може окислюватися через контакт з продуктом і змінювати його смак.

Фольгу можна не лише класти листом на деко, як папір. З неї можна зробити будь-яку довільну форму, наприклад для пирога. Бортики не дадуть витеклому соку потрапити на деко і пригоріти. Для створення формочок потрібно взяти два або навіть три шари фольги, тоді вона буде легко складатися і не розірветься. Щоб верх пирога не став занадто жорстким, його можна прикрити листом фольги і прибрати лист хвилин за 10 до готовності, щоб верх трохи підрум'янився.

Знаючи, чим можна замінити папір для випікання, ви не опинитеся у безвихідному становищі, якщо він раптом закінчився, а випічка завжди буде вдалою.

Джерело: ukr.media

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *