Як зберігати мед?

Існує багато статей на тему «Як правильно зберігати мед?». У цій статті ми детально розглянемо, як зберігати мед, а також розповімо, як компанія ЕКО-МедОК зберігає свій мед і в якій тарі реалізує свої медові продукти.

Як зберігати мед?

Основним документом, який регулює правила пакування, маркування, зберігання, транспортування та методи контролю якості натурального меду в Україні, є ДСТУ 4497:2005.

Для виробництва медових десертів, таких як мед з горіхами, сухофруктами чи спеціями, кожна компанія в Україні має розробити та затвердити власний технічний стандарт. Компанією ЕКО-МедОК розроблено та затверджено ТУ У 01.4-38957217-001:2014.

Основним документом у Європейському союзі, що регулює якість та безпеку харчових продуктів, у тому числі й меду, є регламент ЄС/178/2002.

Скільки можна зберігати мед?

Існує багато міфів щодо термінів зберігання натурального меду. Дехто стверджує, що мед може зберігатися вічно, але це не зовсім так.

Як зберігати мед?

Офіційні стандарти та наукові дослідження встановлюють, що в Україні термін зберігання натурального меду складає 2 роки, в деяких країнах цей термін може досягати максимум 3 років. Це не означає, що після закінчення цього терміну мед не можна вживати, але його якість суттєво знижується, і в деяких випадках він може бути небезпечним для вживання. Компанія ЕКО-МедОК закликає всіх учасників медового ринку України чесно маркувати свої продукти і не обманювати споживачів щодо термінів придатності.

Для медових десертів (мед з горіхами, сухофруктами або спеціями) термін придатності не перевищує 1 року з моменту виробництва. Це пов’язано з тим, що додаткові інгредієнти можуть впливати на стабільність та смакові якості меду.

За якої температури зберігають мед?

Температура зберігання меду повинна бути від 0 ⁰С до +25 ⁰С. Для розпуску меду температуру можна підвищувати до +40 ⁰С лише за умови використання спеціального обладнання.Як зберігати мед?

Мед необхідно зберігати у приміщенні, захищеному від прямого сонячного світла. Заборонено зберігати мед поруч з отрутами та продуктами, які можуть надати йому не характерний запах.

Приміщення для зберігання меду має бути сухим, адже у вологих умовах мед може набирати вологу і почати бродити. Важливо, щоб приміщення було обладнане припливно-витяжною вентиляцією для підтримання оптимального клімату. Забезпечення стабільної температури та вологості є ключовим фактором для збереження всіх корисних властивостей меду.

Тара для зберігання меду

Відповідно до нормативних документів, тара для зберігання меду повинна бути виготовлена з наступних матеріалів: скло, кераміка, нержавіюча сталь, метал або алюміній з харчовим лаковим покриттям, харчові полімери, а також дерево (зокрема бук, береза, липа, верба, осика та вільха, з вологістю не більше 16%). Дерево необхідно покривати парафіновим шаром.

Будь-яку тару можна заповнювати натуральним медом не більше ніж на 95% від її об’єму. Тара повинна бути герметично закрита, щоб уникнути потрапляння повітря. Дозволено використовувати металеві або пластикові кришки, методом закручування або закочування, а також запаювання харчовою фольгою.

Компанія ЕКО-МедОК використовує баки з нержавіючої сталі, вироблені польською компанією Lyson, для зберігання меду. Для наших споживачів ми фасуємо мед у скляну тару від 50 грамів до 2 кг, оскільки вважаємо, що скло є найбільш екологічним матеріалом для зберігання меду. Також ми фасуємо мед у стіки по 10 грамів у харчові пластикові трубочки.

Скляна тара є не тільки екологічною, але й дозволяє зберегти всі корисні властивості меду. Прозорість скла також дозволяє споживачам бачити продукт перед покупкою, що підвищує їх довіру. Ми обираємо тільки якісні матеріали для пакування, щоб гарантувати довговічність і безпечність нашої продукції.

Компанія ЕКО-МедОК при виробництві, фасуванні та зберіганні меду суворо дотримується всіх правил та стандартів безпеки харчових продуктів. Все наше технологічне обладнання є спеціалізованим і вироблено в Польщі, Україні та Італії. Виробничі приміщення компанії відповідають усім вимогам та стандартам харчової безпеки. Наші спеціалісти постійно контролюють процес виробництва на всіх етапах, щоб забезпечити високу якість кінцевого продукту. Прочитати про нас можна тут.

Купити справжній та натуральний мед Ви можете у нашому інтернет-магазині ЕКО-МедОК. Ми гарантуємо високу якість та натуральність кожного продукту. Завітайте до нас і відчуйте справжній смак природи!

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *